Witam Cię serdecznie!

Nazywam się Agnieszka Fiszer.

 

Jestem psychologiem, terapeutą w nurcie TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) oraz certyfikowanym coachem.

Ukończyłam:

  • psychologię kliniczną na Uniwersytecie SWPS w Katowicach,
  • kurs I i II stopnia w Szkole Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (łącznie 215h)
  • certyfikowany kurs Coacha EMCC (150 h) prowadzony przez Macieja Bennewicza  i współpracowników w Norman Benett Academy w Warszawie.

Obecnie pogłębiam wiedzę z obszaru psychologii klinicznej dzieci i młodzieży na studiach podyplomowych na SWPS w Katowicach.  Jestem członkiem PSTTSR (Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) oraz certyfikowanym partnerem Advisio (współpraca w obszarze stosowania testów psychometrycznych).

Większość mojego życia zawodowego pracowałam blisko z ludźmi weryfikując ich kompetencje i kwalifikacje oraz wpierając ich rozwój jako HR’ owiec. W międzyczasie odbyłam liczne wolontariaty i praktyki prowadząc zajęcia z terapii grupowej, indywidualnej oraz arteterapii (terapii z wykorzystaniem sztuki). Zdobyłam doświadczenie w Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Katowicach, Profilaktyczno- Terapeutycznej Świetlicy Środowiskowej w Bytomiu, Stowarzyszeniu Animacji i Rozwoju Malarstwa Emocjonalnego w Sztuce i Terapii.

Stale podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach, wykładach i konferencjach z obszaru terapii, psychologii i rozwoju osobistego. Wyznaję zasady etyczne PTP (Polskiego Towarzystwa Psychologicznego), a swoją pracę poddaję superwizji.

Obecnie przyjmuję klientów na sesje terapeutyczne i coachingowe w prywatnych gabinetach  w Katowicach.

Prywatnie jestem spełniającą się mamą 3-letnich bliźniaczek. Moją pasją jest sztuka, kino i literatura.

Moje podejście i wartości 

Jestem autentycznie zainteresowana drugim człowiekiem i jego historią. Potrafię uważnie słuchać, wyciągać logiczne wnioski i zadawać odpowiednie pytania, które zmuszają do refleksji. W  psychoterapii  nie dążę do zidentyfikowania zaburzenia, czy głębokiej analizy przeszłości oraz problemu, lecz do poszukiwań zasobów, mocnych stron u klienta, które pomogą mu dążyć do wymarzonej przyszłości. Staram się być lustrem, w którym klient może bliżej przyjrzeć się sobie, swoim potrzebom, pragnieniom. Pomagam budować wewnętrzną siłę niezbędną do mierzenia się  z wyzwaniami. Wierzę, że każdy z nas ma w sobie pokłady odpowiedniej mocy, sposobów i pomysłów niezbędnych do bycia szczęśliwymi- do życia w zgodzie z sobą i innymi. Czasem tylko o nich zapominamy, lub jeszcze ich nie odkryliśmy, w czym może pomóc terapia TSR lub coaching.