Witam Cię serdecznie!

Nazywam się Agnieszka Fiszer.

 

 Jestem psychologiem, terapeutą w nurcie TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) oraz certyfikowanym coachem.

Ukończyłam:

  • psychologię kliniczną na Uniwersytecie SWPS w Katowicach,
  • kurs I i II stopnia w Szkole Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (łącznie 215h)
  • certyfikowany kurs Coacha EMCC (150 h) prowadzony przez Macieja Bennewicza  i współpracowników w Norman Benett Academy w Warszawie

Od blisko 10 lat pracuję blisko z ludźmi wpierając ich rozwój jako HR’ owiec, coach oraz psycholog- terapeuta. Odbyłam liczne wolontariaty i praktyki prowadząc zajęcia z terapii grupowej, indywidualnej oraz arteterapii (terapii z wykorzystaniem sztuki). Zdobyłam doświadczenie w Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Katowicach, Profilaktyczno- Terapeutycznej Świetlicy Środowiskowej w Bytomiu, Stowarzyszeniu Animacji i Rozwoju Malarstwa Emocjonalnego w Sztuce i Terapii oraz prowadząc prywatny gabinet psychologiczny. Współpracuję również z różnymi firmami odbywając sesje rozwojowo- coachingowe z pracownikami.

Stale podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach, wykładach i konferencjach z obszaru terapii, psychologii i rozwoju osobistego. Ważniejsze dla mnie szkolenia to: RZT (Racjonalna terapia zachowań), Job Crafting, Genogram w pracy terapeutycznej. Cyklicznie biorę udział w warsztatach organizowanych przez Śląską Izbę Coachingu. Przestrzegam zasad etycznych PTP (Polskiego Towarzystwa Psychologicznego), a swoją pracę poddaję superwizji. Jestem członkiem PSTTSR (Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) oraz certyfikowanym partnerem Advisio (współpraca w obszarze stosowania testów psychometrycznych).

Obecnie przyjmuję klientów na sesje terapeutyczne i coachingowe w prywatnych gabinetach  w Katowicach, Bytomiu oraz prowadzę sesje On-Line (przez Skype). Organizuję też warsztaty dla rodziców chcących nawiązać bliższą więź ze swoimi dziećmi.

Prywatnie jestem spełniającą się mamą 4-letnich bliźniaczek. Moją pasją jest sztuka, kino i literatura.

  Moje podejście i wartości 

Jestem autentycznie zainteresowana drugim człowiekiem i jego historią. Potrafię uważnie słuchać, wyciągać logiczne wnioski i zadawać odpowiednie pytania, które zachęcają do refleksji. W  psychoterapii zależy mi na wzmocnieniu klienta poprzez zidentyfikowanie jego zasobów, mocnych stron, dzięki którym będzie mógł dążyć do wymarzonego celu. Staram się być lustrem, w którym klient może bliżej przyjrzeć się sobie, swoim potrzebom, pragnieniom. Pomagam budować wewnętrzną siłę niezbędną do mierzenia się  z wyzwaniami. W razie potrzeby stosuję psychoedukację, by oswoić skomplikowane zależności psychologiczne. Pomagam zrozumieć przeszłość i wpływ jaki ona może mieć na teraźniejszość, by klient miał większy wpływ na swoją przyszłość. Stosuję techniki i ćwiczenia, które poszerzają samoświadomość, a dzięki zadawaniu tzw. zadań domowych przyspieszam i pogłębiam proces terapeutyczny. Uznaję klienta za eksperta od swojego życia i zawsze podążam za jego potrzebami, nie narzucam tematów i kierunków, które budzą opór i sprzeciw. Nie podaję gotowych rozwiązań, lecz zachęcam do brania odpowiedzialności za swoje decyzje i życie, bo wierzę że tylko tym sposobem może być ono w pełni satysfakcjonujące.